Meble loft idealnie pasujące do industrialnych mieszkań

W trakcie aranżowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością należy zadbać, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft oraz w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze mieszkalne

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, jakie należy ukryć, ale swego rodzaju element dekoracyjny i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest oprócz tego przestronnie, a otwarte przestrzenie oprócz tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wobec tego warto zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją należycie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i często wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy zapewnia solidność, a równolegle po mistrzowsku komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych wspaniale wygląda surowe drzewo z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje też sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranży. Warto wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje jednakże interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu hobbystom stylu industrialnego. Zezwala to dostosować zarówno meble, jak i samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.